Warsztaty zawodowe dla uczniów klas 3 gimnazjum

Szczegóły

Wybór zawodu i przyszłej ścieżki kształcenia to bardzo odpowiedzialne zadanie, które będzie miało wpływ na dalsze życie. Starając się ułatwić młodzieży podjęcie decyzji zorganizowaliśmy wyjazd na warsztaty gastronomiczne i elektryczne.  

Grupa niespełna 30 uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych w dniu 22 listopada 2018 roku  udała się z wizytą do Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. W szkole przygotowano dla naszych uczniów warsztaty gastronomiczne, podczas których wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami piekli pizzę. Przyszli elektrycy z klasy III technikum przygotowali natomiast ciekawe eksperymenty związane z prądem elektrycznym. Zaprezentowana została naszym uczniom również oferta dydaktyczna szkoły oraz kierunki kształcenia, na których od przyszłego roku szkolnego chętni będą mogli zdobywać wiedzę i odbywać praktyki.

Nasi uczniowie odwiedzili także firmę Elhand. Poznali jej historię oraz zasady funkcjonowania. Na linii produkcyjnej zapoznali się ze specyfiką pracy podczas produkcji transformatorów.

   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER