Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 

Szkolenie na Malcie

Szczegóły

Stare i mądre przysłowie mówi, że podróże kształcą. I o tym przekonała   się niewątpliwie grupa 12 nauczycieli  ze Szkoły Podstawowej w Koszęcinie, która udała się na szkolenie ICT na Malcie… Szkolenie to odbyło się w ramach projektu Erasmus + prowadzonego  w tej szkole przez Annę Franke.   ( nie wiem czy wszystkich wymieniać?)

                Rankiem 25 lipca 2015r., ledwie wylądowaliśmy na płycie maltańskiego lotniska, już czekała nas pełna wrażeń przygoda z …  j. angielskim pod rękę. Zaczęliśmy od podziwiania  pięknych widoków tej  maleńkiej wysepki położonej na Morzu Śródziemnym . Palmy, agawy, różaneczniki, budynki z piaskowca, wyjątkowa niebieska toń morskiej wody, niebywale  wilgotne powietrze zmieszane z żarem słońca- to wszystko daje niezapomniane wrażenia.  Oszołomieni pięknem  przyrody i kultury tego katolickiego kraju, udaliśmy się  26 lipca wieczorem , na uroczą kolację inaugurującą warsztaty, gdzie poznaliśmy pozostałych uczestników z  Grecji , Szwecji, Słowenii,  Hiszpanii, Rumunii oraz koleżanki  nawet z… Warszawy. Nazajutrz, tj. 27 lipca, rozpoczęliśmy kurs. Czas od 9.00 rano do 16.00 po południu szybko mijał w atmosferze pracy , ale i świetnej zabawy. Nauczyliśmy się wielu ciekawych i przydatnych w pracy nauczyciela technik ICT, a także zwiedziliśmy tę urokliwą wysepkę podczas dwóch wycieczek. La Valetta- stolica Malty-dumne i wyniosłe  miasto-warownia, Mdina- miasto ciszy, Blu Grotto i ruiny magalitycznych świątyń w Zuriegu- to tylko niektóre miejsca , które warto zobaczyć.

                31 lipca przyszło pożegnać się z tym magicznym miejscem i sympatycznymi  ludźmi. Po wykonaniu wspólnego projektu i otrzymaniu certyfikatów ukończenia kursu, udaliśmy się na ostatni spacer po Sliemie - miasteczku, w którym czas  na chwilę się dla nas  zatrzymał…

1 sierpnia  powitaliśmy w Koszęcinie nasze stęsknione rodziny.

                Podróże kształcą, a szczególnie te połączone ze szkoleniem …

 

Galeria Zdjęć 

 

 

   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER