Zwrot książek

Szczegóły

Przypominam wszystkim uczniom (i podstawówka, i gimnazjum) o konieczności zwrotu wszystkich książek  do dnia 13 czerwca 2018 r. (środa). 

Podręczniki będziecie zwracać w całych kompletach od 11 czerwca do 13 czerwca. 

Harmonogram zwrotu podręczników:
klasy 1-3 SP - do wychowawców
klasy 4 i 5 - poniedziałek 11.06.2018 r. (zwrot do biblioteki w całych kompletach)
klasy 6 i 7 - wtorek 12.06.2018 r. (zwrot do biblioteki w całych kompletach)
klasy 2-3 gimnazjum - środa 13.06.2018 r. (zwrot do biblioteki w całych kompletach)

Ewentualne zniszczenia, braki itp. będziemy wyjaśniać indywidualnie

Konkurs literacki Wierszowanki na Dzień Matki

Szczegóły

W dniu 25 maja 2018 r. w bibliotece szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego Wierszowanki na Dzień Matki. W konkursie wzięło udział 16 osób, które napisały piękne wierszyki dla mamy lub o mamie. Prace zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7, 2-3 gimnazjum.

I miejsce w kategorii klas 1-3 zdobyła Zofia Ulfik z kl. 3d, II miejsce - Maja Goniwiecha z kl. 3d, III miejsce - Magdalena Krawczyk z kl. 2b. Przyznano również dwa wyróżnienia dla Józefa Dudy z kl. 2b oraz Jakuba Sozańskiego z kl. 2b.

I miejsce w kategorii klas 4-6 zdobył Stefan Jeleński z kl. 4b, II miejsce - Paweł Ślosarczyk z kl. 6a, III miejsce - Mateusz Gryc z kl. 6b. Wyróżnienie zdobyła Antonina Grześków z kl. 4a.

I miejsce w kategorii klas 7, 2-3 gimnazjum zdobyła Zuzanna Fira z kl. 2b, a II miejsce - Wiktoria Kandzia z kl. 7a. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody rzeczowe, dyplomy, punkty dodatnie z zachowania oraz słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy!

Upominki za pierwsze miejsca (statuetka złotego pióra) oraz słodycze dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

 

 

Konkurs literacki na Dzień Matki

Szczegóły

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów (całej szkoły - i podstawówka, i gimnazjum) do wzięcia udziału w konkursie literackim na najpiękniejszy wiersz dla Mamy lub o Mamie. Na napisanie wiersza i dostarczenie go do biblioteki szkolnej macie czas do  czwartku 24 maja 2018 r. W piątek 25.05.2018 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu (jury będzie oceniać wiersze w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klasy 7, 2 i 3 gimnazjum) i rozdanie nagród. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, punkty z zachowania oraz dyplomy.

Dzień Postaci Literackiej 2018

Szczegóły

W dniu 26.04.2018 r., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w naszej szkole odbył się Dzień Postaci Literackiej. W ten dzień na szkolnych korytarzach zagościły Królewny, Kopciuszki, Rycerze, Koty w butach, Czarownice i wiele innych postaci. Uczniowie młodszych klas przeszli ulicami Koszęcina w bajkowym korowodzie z transparentami zachęcającymi do czytania książek. Uwieńczeniem dnia był słodki upominek od Rady Rodziców w postaci cukierków. Cukierki otrzymali uczniowie klas 1aSP, 3dSP i 4a ze względu na największe zaangażowanie (wszyscy byli przebrani - łącznie z wychowawcą).

 

Wizyta w przedszkolu "pod Dębem"

Szczegóły

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniu 25.04.2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu (Zuzanna Fira, Emilia Paruzel, Magdalena Mol, Zuzanna Jonczyk i Jarosław Podpora) wraz z opiekunkami - p. Karoliną Goniwiechą i p. Karoliną Kaczmarek- wybrali się do przedszkola “pod Dębem”, żeby poczytać książeczki dzieciom. Wizyta gimnazjalistów bardzo spodobała się przedszkolakom, które z uwagą słuchały czytanych opowiastek.

 

Konkurs dla młodych detektywów rozstrzygnięty

Szczegóły

W dniu 05.04.2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs dla młodych detektywów na podstawie cyklu książek Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Wzięło w nim udział 14 uczestników. I miejsce ex aequo zajęły Lena Karmańska z kl. 5b i Kinga Kwapis z kl. 5b, a II - Aleksander Majchrzyk z kl. 4a, Antonina Grześków z kl. 4a oraz Jessica Nowak z kl. 5 b. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy, punkty z zachowania oraz słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs czytelniczy dla młodych detektywów - nowy termin

Szczegóły

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym dla młodych detektywów (na podstawie cyklu książek Biuro detektywistyczne Lassego i Mai). Konkurs odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2018 r. (czwartek) na długiej przerwie (10.30-10.45) w bibliotece szkolnej po stronie gimnazjum. Czekają nagrody rzeczowe, słodkie upominki, dyplomy i punkty z zachowania.

Znalezione obrazy dla zapytania lasse i maja

Sześciolatki w bibliotece szkolnej

Szczegóły

W dniu 14 marca 2018 r. odbył się Dzień Otwarty dla Przedszkolaków w naszej szkole. W ramach tego dnia w bibliotece szkolnej zorganizowano warsztaty tworzenia zakładek do książek. Dzieci stworzyły piękne zakładki, a przy okazji świetnie się bawiły.

 

Pasowanie na Czytelnika rok szkolny 2017/2018

Szczegóły

W dniu 21 lutego 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyła się Uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Pani Karolina Kaczmarek (bibliotekarz) razem z uczennicami klasy 3b (gimnazjum) Magdaleną Fabian i Oktawią Sową, przygotowały przedstawienie dla pierwszaków. Była Królowa Książek, zagadki, słodycze i prezenty w postaci książek. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały próśb królowej  dotyczących szacunku do książek oraz poznały zasady panujące w bibliotece szkolnej. Na uroczystość pasowania przybyli również zaproszeni goście: Pan dyrektor Adam Małyska oraz Pani wicedyrektor Beata Klama. Po pasowaniu uczniowie klas pierwszych mogli samodzielnie wypożyczyć książkę. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci i aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych przez prowadzące zadaniach.

Życie nastolatka bywa trudne - konkurs czytelniczy

Szczegóły

 W dniu 15 lutego 2018 r. w bibliotece szkoły podstawowej odbył się konkurs czytelniczy na podstawie książki “Dziennik Cwaniaczka” Jeff’a Kinney’a. Wzięło w nim udział 16 uczestników. I miejsce zdobył Szymon Parys z kl. 5a, II miejce - Mateusz Gryc z kl. 6b, III miejsce - Antonina Grześków z kl. 4a, a IV miejsce - Julia Ziaja z kl. 4b. Serdecznie gratulujemy!

Uwaga konkurs czytelniczy!

Szczegóły

Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym „Życie nastolatka bywa trudne” – konkurs na podstawie książki „Dziennik cwaniaczka”, który odbędzie się w bibliotece szkoły podstawowej w dniu 15 lutego 2018 r. (czwartek) o godzinie 10.30 (długa przerwa). Czekają nagrody rzeczowe, dyplomy, punkty dodatnie i słodkie niespodzianki! 

Konkurs czytelniczy “Z Hanią Humorek jest wesoło”

Szczegóły

 

W dniu 10 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy o Hani Humorek. Wzięło w nim udział 7 uczestniczek. I miejsce zdobyła Izabela Banach z kl. 3b (SP), II miejsce - Jessica Nowak z kl. 5b, a III miejsce ex aequo - Maja Wieloch z kl. 5b i Magdalena Dzierla-Waśko z kl. 4a. Wszystkie uczestniczki dostały nagrody rzeczowe, dyplomy, słodkie niespodzianki oraz punkty z zachowania. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs o Hani Humorek

Szczegóły

Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału                 w konkursie czytelniczym pt. Z Hanią Humorek jest wesoło. Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej po stronie gimnazjum w dniu 10 stycznia 2018 r. o godzinie 10.30 (długa przerwa). Jeśli przeczytałeś/przeczytałaś choć jedną część przygód Hani, na pewno sobie poradzisz. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, słodkie niespodzianki, punkty dodatnie i dyplomy.

O bibliotece

Szczegóły

Książka jest naszym towarzyszem w samotności.
Łatwo wziąć ją ze sobą i czytać gdziekolwiek.
Z biblioteki można ją wypożyczyć za darmo 
i nie trzeba podłączać jej do prądu.

Książki rozwijają wyobraźnię i wrażliwość młodych czytelników, doskonalą ich umiejętność formułowania wypowiedzi, niwelują problemy z ortografią. Obcowanie z książką, to wspaniała wędrówka w fantastyczny wymiar, która przygotowuje do życia w skomplikowanym i pełnym pułapek rzeczywistym świecie. Lektura tekstów literackich zmusza do myślenia, określenia własnych poglądów i analizy sposobu postępowania. Kontakt z pozytywnymi bohaterami, zdolnymi do prawdziwej miłości, przyjaźni, odpowiedzialności czy altruizmu z pewnością pozostawi ślad w kształtującej się osobowości młodego człowieka.
Zachęcajmy zatem dzieci do kontaktów z literaturą. 

O BILIOTECE...

Nasza biblioteka to przestronne pomieszczenie, wyposażone w 3 stanowiska komputerowe, połączone w sieć lokalną, z szybkim dostępem do Internetu.                        

To miejsce, gdzie można przyjść, znaleźć coś dla siebie i skorzystać z wiedzy zgromadzonej na półkach. W bibliotece jest wolny dostęp do półek.

 Czytelnicy uczą się, jak korzystać z biblioteki, na zajęciach bibliotecznych, które prowadzone są w ramach zastępstw. Nasz księgozbiór liczy ok. 2000 egzemplarzy.           W roku szkolnym 2016/2017 powiększył się o 1050 książek zakupionych w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (biblioteka otrzymała 15 000 zł). Zbiory biblioteczne to przede wszystkim lektury i literatura dla dzieci i młodzieży, dysponujemy również literaturą z dziedziny psychologii, pedagogiki, nauk ścisłych.

Dążymy do udzielania szybkiej i pełnej informacji, tworząc sprawny i wygodny dla ucznia aparat informacyjny.  Biblioteka wspomaga realizację procesu nauczania i wychowania. Udziela pomocy w zdobywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystani informacji z różnych źródeł. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom czytelników,  rozwijając i zaspakajając ich potrzeby czytelnicze i informacyjne. 

   
Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD)
jest Pan Adam Korzuch, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER