Szlachetna paczka 2017

Szlachetna paczka 2017

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II po raz kolejny wzięła udział w akcji „Szlachetna paczka” i po raz kolejny odniosła sukces. Akcja została przeprowadzona wspólnie przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, zarówno uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników (a także postronnych osób, które się włączyły) udało się wypełnić po brzegi 28 paczek. Wśród zebranych rzeczy znalazły się produkty spożywcze, środki czystości, ubrania, przybory szkolne, a także wymarzone prezenty każdego z członków rodziny, które zapakowane osobno mają zostać otworzone dopiero po kolacji wigilijnej.  Z zebranych pieniędzy zostały zakupione brakujące rzeczy, takie jak buty, prezenty dla rodziców, a także tapczan dla najmłodszych oraz 1,5 tony węgla.

W sobotę 09 grudnia reprezentanci Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu wyruszyli do Tarnowskich Gór, aby zawieźć paczki. Gdy tylko zaparkowali pod szkołą, w której znajdował się magazyn, bus został otoczony zastęp strażaków, którzy w parę chwil wynieśli wszystkie paczki. Po dokonaniu formalności była chwila, aby wreszcie spotkać się z  Wolontariuszka Pauliną, którą jest opiekunką rodziny. Przy filiżance ciepłej herbaty i kawy wymienione zostały doświadczenia. Na zakończenie wizyty zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

Każdy z ofiarodawców dołożył swoją cegiełkę i sprawił, że te święta będą wyjątkowe i spokojne dla Naszej rodziny, aby mogła ona z optymizmem  patrzeć w przyszłość.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II