Konkurs "Eksperyment Łańcuchowy"

Szczegóły
Dnia 01.06.2019 nasi gimnazjaliści - Dawid Jastrzębski, Emilia Jastrzębska, Magda Ligendza i Tymek Klima wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie "Eksperyment Łańcuchowy" na Uniwersytecie Jagiellońskim. W projekcie brało udział około 125 drużyn podzielonych na cztery kategorie
Uczniowie stworzyli maszynę, którą nazwali "Gwiezdna Przygoda". Kulka pokonując "tor przeszkód" pokazywała wiele praw fizyki. Wymyślenie i zbudowanie maszyny sprawiało wiele problemów oraz zajęło dużo czasu ale ostatecznie udało się ją zrobić. Po skutecznej prezentacji na Uniwersytecie gimnazjaliści wygrali konkurs otrzymując nagrodę główną.

 

 

Nasi szachiści najlepsi w rejonie

Szczegóły

W roku szkolnym 2018/2019 szkolna reprezentacja szachowa w składzie: Michał Fronczek, Szymon Łodziński, Ignacy Fronczek i Eliza Zuzel zajęli I miejsce w Mistrzostwach Szachowych Rejonu Lubliniecko-Tarnogórskiego. Następnie wzięli udział w Igrzyskach Dzieci Województwa Śląskiego.

 

Akademia z okazji 3 Maja w naszej szkole

Szczegóły

W dniu 08 maja 2019 r. na korytarzu szkolnym odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego - wraz z nauczycielami: p. Haliną Mzyk i p. Jackiem Chudzińskim -  krótko przybliżyli obecnym historię naszej ojczyzny. Były piosenki i wiersze, które wszystkich zgromadzonych wprawiły w patriotyczny nastrój. Dziękujemy!

Teatrzyk o wilku i zającu w Domu Kultury w Koszęcinie

Szczegóły

W dniu 26 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 1-4 naszej szkoły uczestniczyli  w przedstawieniu teatralnym w Domu Kultury w Koszęcinie. Aktorzy zaprezentowali dzieciom zabawne historyjki z życia mieszkańców lasu: wilka i zająca. Przedstawienie miało charakter edukacyjny i dotyczyło zasad dobrego wychowania, dbania o higienę osobistą i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Dzieci były zachwycone.

Uczymy się ratować - zajęcia pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym

Szczegóły

W dniu 26 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 3 i 4 naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy, prowadzonych przez ratownika medycznego.

Dzieci miały możliwość przetestowania swoich umiejętności resuscytacji na fantomach, a układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej testowali na sobie wzajemnie. Wszyscy bardzo chętnie ćwiczyli i z zaangażowaniem włączyli się w zajęcia.

 

Wyjazd do siedziby Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie

Szczegóły

W dniu 25 kwietnia 2019 r. dla uczniów klas 4 i 5 naszej szkoły został zorganizowany wyjazd do ZPKWŚ w Kalinie. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji z okazji “Dnia Ziemi”. Pani Magdalena Habrajska - pracownik ZPKWŚ -  zapoznała dzieci z różnymi gatunkami chronionymi zwierząt i roślin na terenie parku krajobrazowego “Lasy nad Górną Liswartą”. Po skończonej prelekcji uczniowie wykonali papierowe kwiatki i obejrzeli ekspozycję stałą w siedzibie ZPKWŚ.

Warsztaty wokalno-taneczne w Zespole Pieśni i Tańca “Śląsk”

Szczegóły

W dniu 24 kwietnia 2019 r. w ZPiT “Śląsk” odbyły się warsztaty wokalne dla uczniów klas 4 i 5 naszej szkoły. Prowadził je pan Piotr Hankus. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać śląską piosenkę “Karolinkę” jak profesjonalni artyści. Pan Hankus przygotował również wiersz Jana Brzechwy “Na straganie”, na podstawie którego uczył dzieci ustawienia i poruszania się po scenie oraz odpowiedniej artykulacji i intonacji tekstu scenicznego.

Po warsztatach wokalnych na małej sali gimnastycznej w szkole odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez pana Tomasza Dworaka - tancerza ZPiT “Śląsk”. Instruktor uczył dzieci polki i trojaka.

Wszyscy świetnie się bawili.

 

Doświadczenia chemiczne w "Chemiku" w Tarnowskich Górach

Szczegóły

W dniach 27, 29 marca 2019 r. i 03 kwietnia 2019 r. odbyły się wyjazdy uczniów klas 3 gimnazjum do “Chemika” w Tarnowskich Górach na doświadczenia chemiczne. Gimnazjaliści mieli okazję własnoręcznie przygotować doświadczenie, zgodnie z instrukcją nauczyciela. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych zajęciach.

   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER