Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowane w zbiórkę karmy dla zwierząt

Szczegóły

W dniach 15-26.10.2018 w naszej szkole trwała zbiórka karmy dla zwierząt znajdujących się pod opieką OTOZ Animals Oddział Lubliniec. W trakcie dwóch tygodni udało nam się uzbierać prawie 6 kg karmy dla gryzoni, 50 kg karmy dla kotów oraz ponad 200 kg psiej karmy. Dodatkowo zostało także przekazane 6 smyczy, 4 miski, 2 zabawki, 5 poidełek dla gryzoni, 7 kocy, jeden domek dla kota i 2 klatki dla chomików oraz kostka słomy. Panie z OTOZ Animals musiały przyjechać dwoma samochodami, aby to wszystko zabrać. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę. Dzięki Wam wiele zwierząt przetrwa tę zimę.

 

Śniadanie daje moc

Szczegóły

Jak co roku 8 listopada klasy I-III uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji

“ Śniadanie daje moc” . Uczniowie rozmawiali o zdrowej diecie, o tym jak ważne jest śniadanie, które dostarcza energii na cały dzień oraz poznały 12 zasad zdrowego odżywiania się.

Następnie dzieci przygotowały kolorowe, zdrowe i “wesołe” kanapki.
Z owoców przyrządziły smaczną sałatkę. Potem zasiedli wszyscy do wspólnego  stołu i razem zjedli śniadanie.

Było bardzo smacznie  !!

 

 

Wszystkich Świętych 2018

Szczegóły

Lecz oni ciągle przecież żywi,

Nadal wytrwale są wśród nas,

Ich dusze przy nas pozostały,

Tylko ich ciała zabrał czas.

W deszczowe sobotnie popołudnie przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wspominali zmarłych pedagogów naszej szkoły. Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy uczniowie zapalili na grobach znicze. Uczniowie pamiętali również o zmarłych księżach oraz żołnierzach poległych w walce za naszą wolność.

Dzień Regionu 2018

Szczegóły

19 czerwca 2018 r. pani Aleksandra Mazur i pan Roman Odoj przygotowali dla oddziałów gimnazjalnych Dzień Regionu. Uczniowie na terenie koszęcińskiego parku odszukiwali stanowiska, przy których były umieszczone koperty z zestawami pytań dotyczącymi gminy Koszęcin. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi nasi gimnazjaliści wrócili do szkoły, a nauczyciele sprawdzili zadania, przyznając odpowiednie miejsca, za które uczniowie dostali nagrody.

I miejsce zajęła klasa IIa, II miejsce - klasa IIb, a III miejsce- klasa IIc. Po grze gimnazjaliści wraz z nauczycielami udali się do siedziby Nadleśnictwa Koszęcin, gdzie zwiedzali wyremontowany budynek oraz dowiedzieli się o ciekawostkach przyrodniczych naszej gminy. Następnie uczniowie podziwiali Koszęcin z wieży widokowej naszego zamku. Dzień Regionu zakończył się słodkim poczęstunkiem - lodami- ufundowanym przez Radę Rodziców naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy!

DZIEŃ REGIONU

Szczegóły

Podczas Dnia Regionu w dniu 18 czerwca 2018 roku klasy 
I-III odwiedziły skansen u pana Michała Gryca. 
Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem ilości zgromadzonych eksponatów i tematycznych wystaw w skansenie. 
Fascynująca oprócz wystawy „ W starej szkole” , była ekspozycja „ Dawne zawody” : od kołodzieja, kowala, rymarza, kaletnika, krawca, piekarza, wikliniarza, rolnika, stolarza i po wielu innych.
Niesamowite wrażenie , zwłaszcza na chłopcach zrobiła kolekcja zgromadzonych motorów z dawnych lat. 
Wystawa plenerowa, to stuletnie rowery i maszyny rolnicze, wielkie żarna i wagi szalkowe. 
Piękną kolekcję stanowią „ święte” obrazki, które obowiązkowo wisiały w domach naszych pradziadków. 
Godna uwagi była także izba mieszkalna śląskiego górnika.
Państwo Gryc przyjęli nas serdecznie , przygotowali słodki posiłek, tak , że czuliśmy się tam wspaniale! 
Wielkie podziękowanie  i szacunek dla pana Michała, który zbiera eksponaty już od 21 lat!!!

Bezpieczeństwo w trakcie wakacji

Szczegóły

Pod koniec roku szkolnego został zorganizowany przy współpracy z dzielnicowymi panem Wojciechem Garusem oraz panem Dariuszem Węgrzynem apel o bezpieczeństwie. Policjanci przypomnieli najważniejsze zasady poruszania się po drogach rowerem, w klasach starszych także motorowerem, zakazach kąpieli w niestrzeżonych akwenach wodnych czy innych ważnych aspektach.

Wycieczka do Ogrodzieńca

Szczegóły
WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA
 
Klasy III a i III c były na wycieczce w Ogrodzieńcu . 
Obok ruin zamku,  jednego z wielu na “Szlaku orlich gniazd” uczniowie mieli okazję odwiedzić Park Doświadczeń, gdzie mogli zobaczyć około czterdziestu ciekawych urządzeń przybliżających zjawiska fizyczne, Park Miniatur, w którym obejrzeli siedemnaście zamków z regionu Jury Krakowsko-Częstochowskim i poznali związane z nimi legendy.
 Odwiedzili też Park Rozrywki i Dom Strachów. Dzieci zjeżdżały też na letnim torze saneczkowym. 
Atrakcji było moc! pogoda dopisała ! Świetna zabawa!

Amazonki

Szczegóły

11 czerwca dziewczęta z oddziałów gimnazjalnych miały możliwość uczestniczyć w warsztatach przeprowadzonych przez Lublinieckie Amazonki i nie tylko…. dotyczących profilaktyki raka piersi. Spotkania miało uświadomić dziewczynkom, że rak piersi dotyczy coraz młodszych kobiet i jak ważna jest systematyczna samokontrola i wczesna diagnoza. Na szkoleniu zostały zaprezentowane instrumenty wspomagające naukę samobadania. Dzięki wsparciu Rady Rodziców w postaci ciasteczek i napoi, spotkanie odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

   
Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD)
jest Pan Adam Korzuch, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER