Konkursy czytelnicze 2018/2019

Szczegóły

Harmonogram działań (konkursów, akcji czytelniczych) w bibliotece

na rok szkolny 2018/2019

 

1. Akcja „Przygoda z książką” – czytanie książek na przerwie o 11.30 w każdą środę (czytają uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz chętni nauczyciele);  od  X przez cały rok szkolny. (biblioteka po stronie szkoły podstawowej)

2.  Wyjazd na Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa (chętne osoby z kl. 7 i 8 oraz 3 gimnazjum); 27 X 2018 r. (sobota)

3. Konkurs czytelniczy „Podróże małe i duże z Nelą, małą reporterką” na podstawie cyklu książek podróżniczych; X 2018 r.

4. Dzień Pluszowego Misia – gry i zabawy z książką o misiach (konkurs czytelniczy „Misiowanki” na podstawie „Kubusia Puchatka” i „Paddingtona”; wystawa pluszaków w bibliotece; 20 XI 2018 r. (biblioteka po stronie szkoły podstawowej)

5. Konkurs czytelniczy na podstawie cyklu książek Ricka Riordana Percy Jackson i bogowie olimpijscy – I 2019 r.

6. Pasowanie na czytelnika uczniów klas I; II 2019 r. przed feriami zimowymi

7. Pocałuj Żabkę w łapkę, czyli co wiemy o przygodach zwierzątek z cyklu książek Klinika pod Boliłapką i Zaopiekuj się mną. Test czytelniczy. (Należy przeczytać 5 historyjek: Jeżynka nie chce się bawić, Hopek nie może jeść, Łezka. Przerażona kotka, Czaruś mały uciekinier, Gdzie jest Rudek); III 2019 r.

8. „Moja mała ojczyzna” konkurs  gminny z zakresu wiedzy o gminie Koszęcin; III 2019 r.

9. Happening z okazji Dnia Książki; IV 2019 r.

10. Wierszowanki na Dzień Matki. II edycja – konkurs literacki na najpiękniejszy wiersz  o mamie lub dla mamy; V 2019 r.

11. Wypożyczenia na wakacje (od 13 czerwca 2019 r.)

Terminy i wszelkie szczegóły dotyczące konkursów będą podane na stronie internetowej szkoły www.koszecin.edu.pl . Zachęcam do zaglądania na naszą stronę!

Witam w nowym roku szkolnym

Szczegóły

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019, a wraz z nim nowe wyzwania i ciężka praca. Trzeba rozdać wszystkie podręczniki, przygotować karty wypożyczeń, dokupić lektury, przygotować harmonogram konkursów. Bardzo dużo pracy w bibliotece na początek roku. Chciałabym, aby ten rok szkolny był dla wszystkich radosny, pracowity, ale także zaczytany. Zapraszam wszystkich uczniów (i nauczycieli) do aktywnej współpracy z biblioteką. Czytajcie, bo "kto czyta, ten żyje wielokrotnie" (Józef Czechowicz)

Dwa słowa o wydawaniu podręczników dla klas

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń dostaną uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Podręczniki do biblioteki przychodzą partiami, dlatego w miarę możliwości będą wydawane jak najszybciej. Bardzo proszę o obłożenie podręczników i szanowanie ich.

Kolejność wydawania kompletów podręczników będzie następująca:

klasy 1-3 - środa 05 września 2018 r.

klasy 5 i 8 oraz klasa 4a - środa 05 września 2018 r. 

klasy 6 - czwartek 06 września 2018 r.

klasy 3 gimnazjum - piątek 07 września 2018 r.

klasy 7 - poniedziałek 10 września 2018 r.

klasy 4b, 4c, 4d - środa 12 września 2018 r.

Bardzo proszę o przyniesienie reklamówek lub dodatkowych toreb na podręczniki!

Książki (lektury i inne) wypożyczamy od poniedziałku 10 września 2018 r.! Zapraszam!

Uwaga konkurs o Harrym Potterze! Dla wszystkich uczniów!

Szczegóły

Zapraszam wszystkich "Potteromaniaków", którzy znają treść najnowszej książki o Harrym, czyli Harry Potter i przeklęte dziecko na konkurs czytelniczy, który odbędzie się w bibliotece szkolnej (w części gimnazjalnej) w dniu 29 listopada 2017 r. (środa) na długiej przerwie o godzinie 10.30. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników - punkty dodatnie i słodkie niespodzianki. 

P.S. Konkurs jest dla wszystkich chętnych zarówno dla uczniów klas szkoły podstawowej, jak i uczniów klas gimnazjalnych. Zapraszam!

Happening z okazji Międzynarodowego Dnia Książki 2016

Szczegóły

W dniu 23 kwietnia 2016 r. (sobota) uczennice Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie (wraz z opiekunkami p. Eweliną Kulik i p. Karoliną Kaczmarek) zorganizowały happening z okazji Międzynarodowego Dnia Książki. Happening ten był podsumowaniem projektu edukacyjnego, który młodzież przygotowywała kilka tygodni. Podczas happeningu odbywały się warsztaty tworzenia zakładek do książek, czytanie dzieciom (w które zaangażował się również Pan Zbigniew Seniów – Wójt Gminy Koszęcin, za co serdecznie dziękujemy), pisanie książki, ankieta dotycząca preferencji czytelniczych, tworzenie listy Guinessa ulubionych książek koszęcinian i wystawa podsumowująca akcję czytelniczą Sleeveface w bibliotece. 

Koszęcińska wiosna kulturalna - książka, która powstała na happeningu KLIKNIJ

 

 
 

Dzień Książki 2016

Szczegóły

Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie

 zaprasza na

DZIEŃ KSIĄŻKI NA  RYNKU

DNIA

23.04.2016 r.

START

godz. 12.00

 

Atrakcje:

- Kolorowanki

- Robienie zakładek

- Czytanie dzieciom

- Forum dyskusyjne o książkach

- Sleeveface i selfie z książką

- Ankieta  

                                                             Przyjdź, bo warto!

Uwaga konkurs czytelniczy!

Szczegóły

Zapraszam wszystkich uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym. Po szczegóły wystarczy kliknać TUTAJ

Spotkanie z przedszkolakami

Szczegóły

Spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola pod Dębem KLIKNIJ

Happening z okazji Dnia Książki

Szczegóły

Happening z okazji Dnia Książki KLIKNIJ

Zwrot książek do biblioteki 2015

Szczegóły

Przypominam uczniom                                                                              

                               o konieczności

zwrotu wszystkich wpożyczonych książek

             do dnia 12 czerwca 2015 r.

Uwaga!

Jeżeli jest jeszcze osoba, która nie wywiązała się z obowiązku oddania książek do biblioteki, ma na to czas w nieodwołalnym terminie

                              do 17.06.2015 r. (środa). Bardzo o to proszę!

 

Selfie z książką

Szczegóły

Zapraszamy na happening „Selfie z książką”, który odbędzie się w dniu 22.04.2015 r. o godzinie 16.30 na rynku w Koszęcinie.

Przyjdź z ulubioną książką, a my zrobimy Ci zdjęcie 

i zamieścimy na naszej stronie internetowej. Weź ze sobą mamę, tatę, siostrę, brata, ciocię, wujka… Można będzie porozmawiać o gorących tytułach i wyśmienitych autorach. Przyjdź, nie będziesz żałować!

 

Klub Ludzi Czytających Książki

Konkurs literacki dla kreatywnych gimnazjalistów rozstrzygnięty!

Szczegóły

W konkursie wzięły udział trzy osoby z klas I i II. Najciekawszą pracę napisała Nicole Schlesiona z kl. Ia i to właśnie Nicole zdobyła I miejsce. Na drugim miejscu znalazła się praca Oli Durok (kl. IIa), a na trzecim  praca Amadeusza Wieteckiego (kl. Id).

Każdy uczestnik konkursu otrzyma nagrodę książkową, punkty dodatnie oraz dyplom. 

Wręczenie nagród nastąpi w poniedziałek 23 lutego 2015 r. na

długiej przerwie od 10.30-10.45 w bibliotece szkolnej.

Serdecznie gratuluję!

 

Konkurs literacki dla kreatywnych gimnazjalistów!

Szczegóły

Zapraszam wszystkich uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie literackim

W pewien zimowy wieczór… - dokończ opowiadanie.

Zadaniem uczestnika konkursu będzie  napisanie opowiadania zaczynającego się od słów W pewien zimowy wieczór… (treść opowiadania jest dowolna, powinna jednak być ciekawa i zajmująca czytelnika).

Praca powinna być napisana na komputerze czcionką Times New Roman 12

z interlinią 1,5. Powinna zawierać 250 – 350 słów (mniej więcej półtorej strony A4).

Prace konkursowe należy składać do dnia 30 stycznia 2015 r. w bibliotece szkolnej. Czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy, słodkie upominki i punkty z zachowania!

P.S. Napisaną pracę można przysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

*** 

Konkurs został rozstrzygniety!!

W konkursie wzięły udział trzy osoby z klas I i II. Najciekawszą pracę napisała Nicole Schlesiona z kl. Ia i to właśnie Nicole zdobyła I miejsce. Na drugim miejscu znalazła się praca Oli Durok (kl. IIa), a na trzecim  pracaAmadeusza Wieteckiego (kl. Id). Każdy uczestnik konkursu otrzyma nagrodę książkową, punkty dodatnie oraz dyplom. Wręczenie nagród nastąpi w poniedziałek 23 lutego 2015 r. na długiej przerwie od 10.30-10.45 w bibliotece szkolnej. Serdecznie gratuluję!

 
 
 
   
Projekty "My Future Is Up to Me" i "Me - a small living part of the incredible world"
Program Comenius "Uczenie się przez całe życie" 
przykładem dobrej praktyki

 
 
 
 
   
© ALLROUNDER