listopad 2019

Marsz ekologiczny

Marsz ekologiczny

W naszej miejscowości 14 października odbył się marsz ekologiczny pod hasłem "Kochasz - nie truj" zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Wydarzenie to miało na celu uświadomienie mieszkańcom Koszęcina, jak bardzo ważne jest ekologiczne ogrzewanie naszych domów.
Podczas marszu uczniowie nieśli własnoręcznie wykonane transparenty ze sloganami takimi jak: "Skończ ze smogiem, bądź ekologiem" lub "Nie truj nas, cały czas" oraz głośno wykrzykiwali podobne hasła.
Protest ten rozpoczął się przemarszem z boiska szkolnego na rynek, na którym poruszono ważne kwestie dotyczące jakości powietrza. Odczytane zostały tam przemówienia uczennic naszej szkoły mówiące o tym, jak bardzo w ostatnich latach stały uciążliwe i szkodliwe substancje pochodzące z kominów naszych domów.
Jeśli będziemy postępowali tak dalej, już nigdy nie będzie można wyjść na dwór i odetchnąć świeżym, czystym powietrzem. W zimie uprawianie sportów na ulicach Koszęcina jest już niemożliwe z powodu zanieczyszczeń obecnych w powietrzu i nieprzyjemnego zapachu dymu. Zadbajmy więc o to, aby w naszych piecach nie lądowały śmieci.

Aby zmienić świat musimy zacząć od siebie!
Pamiętaj o trzech zasadach, które zapewnią nam lepsze powietrze:
- nie pal śmieci i plastiku
- pal węglem dobrej jakości
- jak masz możliwość skieruj się w stronę zielonej energii

Zofia Golaś, kl. VIII B

Godziny pracy osoby nadzorującej przejście dzieci przez jezdnię 7:30-15:30

Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD)

Szkolny autobus

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Galeria Zdjęć

Projekt Erasmus